۲۷ ارديبهشت ۱۳۸۵
کروبی، جنتی، احمدی نژاد، سه شخصیت جالب

 

نامه آقای کروبی به آقای جنتی در مورد نوشته آقای احمدی نژاد را خواندم. هر سه، شخصیت های جالبی هستند. کروبی رایت پاسخ گویی به حرف های عجیب و غریب پیرمردهای حکومت که به نام خدا حرف می زنند را برای خودش محفوظ نگه داشته و مدتهاست که با شجاعت کم نظیری به هر مناسبتی پنجه در پنجه ی شورای نگهبان و مشکینی و جنتی و هاشمی رفسنجانی می اندازد.

این بار هم با این نامه نشان داد که در میان طرفداران امام و انقلاب، کسانی هستند که نه تنها نامه ی احمدی نژاد را الهام الهی نمی دانند بلکه آن را توهین به ملت ایران می شناسند. اگر هر کسی به کروبی در موارد مختلفی انتقاد داشته باشد حتماً این نقش او را تحسین می کند؛ چون خدا وکیلی اگر کروبی با آن سوابق سیاسی، علمی، مبارزاتی و نزدیکی به امام در برابر این ها نمی ایستاد، کمتر کسی پیدا می شد تا حرف متفاوتی بزند و جامعه ی داخلی و خارجی گمان می برد واقعاً این حرف های عجیب و غریب که از دهان آدم هایی با تابلوهای بزرگ دینی بیرون می آید جزء اسلام است و مخالف هم ندارد. خدا می داند در آن صورت چه تصویر بدی از اسلام در ذهن آیندگان و نسل فعلی می ماند.

جنتی هم البته شخصیت جالبی دارد. سالهاست که یک سره از بالا تا پایین را مورد نقد اساسی و غیر منطقی قرار می دهد که بعضی ها می خواهند راه را برای مذاکره با آمریکا باز کنند. چنان با احساس حرف می زد و هر کسی را به هر دلیلی جزء عقبه ی آمریکا و دشمنان معرفی می کرد که آدم گمان می برد اگر روزی بخواهند به وی بگویند که رئیس جمهور ایران به رئیس جمهور آمریکا مستقیماً نامه نوشته، باید از قبل آمبولانس و وسائل اولیه ی پزشکی را آماده کنند که خدای ناکرده از شدت ناراحتی دچار عارضه ای نشود. اما همین بزرگوار بعد از شنیدن این خبر نه تنها بحمد الله دچار عارضه ای نشد، بلکه در خطبه ی نماز جمعه اش ان را الهام الهی دانست. واقعاً چنین آدمی شخصیت جالبی نیست؟

احمدی نژاد هم که اساساً جالب است. توضیح لازم دارد؟ حالا که نامه ی دومش را برای پاپ نوشت و از این هیاهوها نترسید، معلوم می شود که واقعاً خیلی جالب تر از آن است که گمان می بردیم!

 

4نا امنی های شرق کشور
گریه و دوربین وارتباطات3
© Copyright 2003-2021, Webneveshteha.com. All rights reserved.