۲۶ شهريور ۱۳۸۳
این بار دستگیری سینماگران

 

هر دم از این باغ بری می رسد....

دیروز به دنبال کار مسائل دستگیری خانوادگی و دست اندرکاران فنی سایتها بودم. دیدم دوست قدیمی ام رضا کیانیان، هنر پیشه صاحب نام کشور یک sms کوتاه فرستاد، ما در منکرات هستیم، می خواهند ما را زندانی کنند. دلیلش این است که در مراسم جشن خانه سینما عده ای از شرکت کنندگان حجاب کامل نداشته اند! بعد فهمیدم هیأت مدیره خانه سینما همه درگیر این احضار هستند. یادداشتی در مورد آقای مطلبی، رضا کیانیان و اعضای فنی سایتها برای رئیس جمهور فاکس کردم. شنیدم آقای خاتمی خیلی از این رفتارها از کوره در رفته است و یادداشت شدید اللحنی فرستاده، همه را بازخواست کرده و دو نفر را هم مامور کرده است که پیگیر باشند و مساله را حل کنند. امروز ظهر هم در جلسه ای که آقای خاتمی را دیدم، شنیدم در جمع دانشگاهیان سخنرانی داشته اند و اسم سینما گران و کادر فنی سایتها را آورده و به این کار به شدت حمله کرده است. عکس العمل رسمی رئیس جمهور فکر می کنم در اخبار بیاید. در مورد دانشجویان و دستگیری دانشگاهیان هم حرف زده است.

امروز صبح هم خبردار شدم که آقای داوری رئیس خانه سینما مریض شده و در ccu بستری شده است و قاضی گمان می برد تمارض می کند. بالاخره تا وثیقه نگرفتند، اجازه آزادی ندادند.

باور کنید وقتی دارم این ها را می نویسم چقدر رنج می برم از اینکه باید باور کنم تمام اینها در کشور خودم اتفاق افتاده است.

چند نکته مهم به نظرم رسید:

1-        کشور دیگر به هنرمند احتیاج ندارد؟ سینما که برترین و برجسته ترین هنر پس از انقلاب بود آیا دیگر مورد نیاز کشور نیست؟ آخر کار هنر که به زور تفنگ درست نمی شود. مقوله هنر برخاسته از دل و جان هنرمند است. دیگر کدام هنرمند حاضر می شود هنرش را –نه کارش را- در این کشور عرضه کند؟

2-        انتقام عدم حضور نسل امروزی کشورمان در حوزه هایی که به نظام مربوط است را نباید از سینماگران گرفت. اینها همان کسانی هستند که در مدارس و دانشگاههای جمهوری اسلامی درس خوانده اند و پای بوق رسانه صدا و سیما بودند و این همه حجم تبلیغات رسمی دین را شنیده اند. چرا مشکل را در خودمان جستجو نمی کنیم؟

3-        دیده اید گاهی در راهپیمایی 22 بهمن یک خانم شل حجاب و یا آقا پسر با قیافه امروزی چقدر عزیز می شود و چه گزارشهای قشنگی از آنان پخش می کنند؟ در ایام انتخابات هم همین طور بود.

4-        به خدا، به پیر، به پیغمبر بعد از دستگیری این افراد جامعه با حجاب نشده است. خیابانها فرق نکرده است. همین افراد از جلو کلانتری ها و وزارتخانه ها می گذرند، لابد آنها هم باید دستگیر شوند که چون از جلوی محل کار آنها گذشته اند! خود هیات مدیره خانه سینما که بد حجاب نبوده اند.

5-        حرف همیشگی ام را تکرار می کنم. چقدر در مورد گناهانی مثل رشوه، چپاول بیت المال، دروغ و ریا... حساسیت نشان داده می شود. مگر آنان گناهانی به مراتب پرعقوبت تر از بدحجابی نیست؟ ای کاش اینها به ایران و اسلام می اندیشیدند.

4سمفوني اشک
هفته گفتگوي اديان3
© Copyright 2003-2019, Webneveshteha.com. All rights reserved.